Nagłówek logowanie Tekst

Hasło:

Konfiguracja poczty Nagłówek Szczegóły
Pieniądze Wycena strony Szczegóły
Baner firmy RawaNet S.A.

Konfiguracja konta e-mail.

Kłopoty z działaniem kont e-mailowych oraz inne problemy techniczne prosimy zgłaszać na adres biuro@r-h.pl lub numery telefonów:

- 032 257 86 53,
- 022 767 53 20,
- 602 253 577.

Poradnik konfiguracji konta e-mail został napisany na podstawie programu Outlook Express. Z górnego menu należy wybrać pozycję "Narzędzia" i z rozwiniętej listy "Konta". Otworzy się okno w którym wybieramy po przyciśnięciu "Dodaj" pozycję "Poczta...".

Konfiguracja konta e-mail

Otworzy się kreator dodawania konta. Podążamy zgodnie z nim wpisując nazwę wyświetlaną u odbiorcy maila oraz nazwę konta.

Konfiguracja konta e-mail

Następnie wpisujemy nazwy serwerów poczty przychodzącej (POP3) i wychodzącej (SMTP). Nazwy te w obu przypadkach są identyczne i zawsze mają schemat mail.nazwadomeny. Np.: przy korzystaniu z domeny www.r-h.pl nazwy serwerów będą miały postać mail.r-h.pl. Dalej należy podać nazwę konta i hasło. Nazwa czyli z reguły część adresu przed znakiem @. Po zamknięciu kreatora (wchodząc ponownie do "narzędzia" > "konta" należy wybrać "właściwości") trzeba jeszcze zaznaczyć pole "Serwer wymaga uwierzytelnienia"

Konfiguracja konta e-mail

oraz zmienić numery portów serwera jak na obrazku poniżej. Domyślne numery 25 i 110 zamieniamy odpowiednio na 465 i 995. Od tej pory poczta przesyłana będzie w tunelu szyfrowanym.

Konfiguracja e-mail

Tutaj znajdują się certyfikaty serwera do pobrania (plik .zip 2 KB) - pobierz.
Poradnik ręcznej instalacji certyfikatu głównego i pośredniego. Wejdź ->

Tweetnij